Infolinia14 620 11 55 sklep@karnisze.pl

baner1

Wysokiej jakości metalowe karnisze to gwarancja wytrzymałości i elegancji. Dzięki swej minimalistycznej konstrukcji i różnym końcówkom będą pasować do praktycznie każdego wnętrza. Właściwości metalu pozwoliły na wykonanie cienkich karniszy niepodatnych na odkształcenia i wagę ciężkich zasłon. Galwaniczna powłoka to z kolei gwarancja trwałości i odporności na zadrapania i otarcia. To wszystko sprawia, że metalowe karnisze sprawdzą się w każdych warunkach.

Karnisze metalowe złote i srebrne

Wybór średnicy metalowego karnisza

Dzięki wytrzymałości metalu, możliwe było stworzenie bardzo cienkich 16-milimetrowych karniszy. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie przy małym oknie chcemy zawiesić niewielką ozdobną firankę. Dzięki temu karnisz nie będzie rzucał się w oczy i zwracał na siebie zbyt dużej uwagi. 19-milimetrowe modele to z kolei najbardziej uniwersalna grubość. W niektórych mieszkaniach będą pasować do każdego pomieszczenia, co zdecydowanie ułatwia zakupy. Pamiętajmy jednak, by nie wieszać na nich wyjątkowo grubych i długich zasłon. Do tego niezbędny okazać się może metalowy karnisz o średnicy 25 mm. Najbardziej wytrzymały pozwoli na zawieszenie najcięższych materiałów, wciąż nie kradnąc cennej uwagi, tak jak to ma miejsce w przypadku naprawdę grubych karniszy drewnianych. Pamiętajmy więc, że średnica karnisza jest bardzo ważna nie tylko jeśli chodzi o wytrzymałość. 

Karnisze metalowe pojedyncze i podwójne

Kupując metalowy karnisz, należy podjąć decyzję dotyczącą sposobu rozwieszenia firan i zasłon w pomieszczeniu. Pierwszy z nich to powieszenie tylko jednego materiału. Z racji montowanych na okna rolet, pełniących funkcję zasłon, często zawiesza się tylko firanę. Jeśli jednak rolet nie posiadamy albo chcemy dodatkowo udekorować okolice okna, to wtedy niezbędne będzie powieszenie również zasłony. Możemy powiesić ją obok firany na tym samym drążku lub, gdy chcemy ją niezależnie rozsuwać, na drugim drążku. W tym wypadku niezbędny będzie zakup karnisza podwójnego. To nic innego jak zamontowane równolegle dwa drążki na tych samych wspornikach. Takie rozwiązanie pozwoli nam na powieszenie dwóch, niezależnych od siebie, materiałów.

© 2019 karnisze.pl - nowoczesne karnisze sufitowe - sklep online

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl